Etiketler

,

 


Geçtiğimiz ocak ayı içinde Sola Unitas‘ ın 3 günlük yaratıcı yazarlık atölyesine katıldım. Benden yazar olur mu bir görmek istedim. Okumayı sevmek ve biraz da bir şeyler karalıyor olmak yetermiydi yazar olmama onu görmek istedim.

Diyeceksiniz şimdi bunu kitaba nasıl bağlayacaksın, şöyle eğitim sırasında eğitmenimiz Feryal Tilmaç Hanım bu kitaptan bahsetti ve benim yorumumla şöyle dedi; İlle de kurgu yazmanız şart değil, istediğiniz türde yazabilirsiniz, yeter ki güzel yazın ve kendi okuyucu kitlesine ulaşsın. Örnek olarak da bu kitabı verdi. Ben ara ara internet üzerinden satış yapan kitap sitelerine girer, sepetime ekler ama almam kitapları, yorumlara bakarım, kitapçıda elime alırım, sonra sipariş ederim. Hatta bazen kitabı internette beğenip kitapçıda görürüm ve sipariş edip eve teslimini bekleyemeyecek olduğumdan kitabı hemen alırım o kitapçıda, malum internet üzerinde fiyatlar da oldukça uygun olabiliyor.

Gelelim kitabımıza, kitap gerçekten de ilham verici bir kitap, amacı yaşadıkları ev ve iş yerlerinde mutlu ve toplu görünen ortamlar yaratmak isteyenler için derleme toplama yöntemlerini içeriyor. Kitapta sözel olarak anlatmış, ama youtube dan videolarını da izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü şekil olarak kitapta tarifin yeterli kalmadığı raf düzenlerken eşyaların nasıl katlanması gerektiği bilgisine ancak oradan ulaşıyorsunuz.

Bende okumaya başlar başlamaz etki yarattı ve onun dediği gibi herşeyi dökemedim ama gerçekten çok etkin bir süreç yaşadım. Öyle ki eşim eşyalarını saklama konusunda gerçekten iddialıdır, onu bile ikna edebildim ve evden yaklaşık  9-10 poşet eşyayı işe yarayacağını düşündüğüm yerlere ilettim.

Çekmecemi açtığımda üst üste duran tshirtlerimin miktarını bilemiyor ve sürekli yeni alıyordum, şimdi ise gerçekten neye sahibim ve aslında ihtiyacım var mı yok mu daha rahat karar verebiliyor ve zaten var diyerek çok beğendiğim bir şeyi değilde gerçekten ihtiyacım olan ve çok beğendiğim bir şeyi alamaya öncelik veriyorum.

Okunması ve uygulaması sonrasında hafiflik ve rahatlık hissi meydana gelebilir, dikkat!

Bu arada ikinci kitabı çıktı “sparkjoy”, tam amerikan tarzı bir kitap, ama henüz türkçeye çevrilmedi, gene de okunabilir ama malum kitabın fiyatı TL ye çevrilince çok yüksek kalıyor, heyecanla Türkçe baskısını bekliyoruz.